שינויי דיירים

שירי שלום מעצבת פנים

|
תוכן עיניינים

דירה חדשה מקבלן יכולה לעבור התאמה מסויימת לצרכים שלכם, במגבלות הנהלים של היזם או הקבלן. אם רכשתם דירה חדשה מקבלן טרם תחילת עבודות יציקת שלד הבניין, או אם עדיין לא יצקו את הקומה של הדירה שלכם, האפשרות להגשת שינויי דיירים עדיין פתוחה בפניכם. זוהי הזדמנות יקרת ערך להביא את הדירה אל המיצוי הפוטנציאלי שלה, במחיר שאינו כרוך בפירוקים, הריסות, ועבודות נוספות שנלוות לשיפוץ רגיל.

עיצוב דירה חדשה מקבלן. צילום : אורן עמוס
עיצוב דירה חדשה מקבלן. צילום : אורן עמוס

מה זה שינויי דיירים?

שינויי דיירים זהו שירות המיועד לרוכשי דירות קבלן חדשות שמעוניינים לבצע שינויים מהסטנדרט וזקוקים לתכנון וליווי מקצועי להגשת תכניות השינויים לקבלן, עזרה בתכנון מפורט של המטבח וליווי בבחירת חומרי הגמר אצל הספקים. את שינויי הדיירים תתבקשו להגיש לפני תחילת ביצוע ויציקת הקומה שלכם, מהסיבה שכבר בשלב השלד חלק מקולטני הביוב ונקודות החשמל בתקרה ובממ"ד מבוצעות. ברוב הפרוייקטים, לא ניתן להגיש שינויים לאחר יציקת השלד, וקבלני המשנה המבצעים בפרוייקט כבר עובדים לפי תכנית הסטנדרט.

במידה ואישרו לכם לבצע שינויים לאחר יציקת הקומה, עליכם לדעת כי התמחור של כל הזזה ושינוי יתומחר "לאחר יציקה", מה שאומר שהמחיר עולה בעשרות אם לא מאות אחוזים שיכלו להיחסך אם הייתם מגישים במועד שנקבע עבורכם.

יזם הפרוייקט שבו רכשתם דירה, סיים את הליך התכנון, הרישוי והחל במכירת הדירות. התכנון הבסיסי שקיים לדירה, אינו מותאם אישית להרגלים ולצרכים שלכם, ומצריך התאמה ותכנון מחודש. העמדה מחודשת של הדירה, במטבח, בסלון, בחדרי הרחצה ובחדרי השינה, ומיצוי היכולת של הדירה גוררת אחריה שינויים בתאורה, מפסקים, שקעי חשמל, נקודות הזנה לתקשורת, נקודות מים, ניקוזים, הנמכות וכו'…

ההתאמה צריכה להיות מיטבית, ולכן קריטי להתחיל בתכנון מקצועי, מנוסה ואיכותי.
צריך לדעת איך לעצב דירת קבלן סטנדרטית, להכיר את המגבלות של הפרוייקט, ואת העלויות הכרוכות בכל שינוי והזזה.

ההתאמה צריכה להתבצע בהשקה לתקציב שעומד לרשותכם עבור השלמת עיצוב הדירה.
כאשר ההעמדה הכללית מתוכננת היטב, נסמן את כל השינויים הנדרשים בכל התשתיות (בינוי, חשמל, אינסטלציה, תקשורת וגז), וניתן מידות וגבהים לביצוע.

בהגשת שינויי דיירים לדירה חדשה מקבלן תצטרכו גם להגיש את הזמנתכם מספק הסניטריה, ריצופים וחיפויים, ולהזמין מטבח. כל אלו משפיעים על ביצוע התשתיות והבינוי באתר, ולכן מגישים אותם טרם ביצוע.

 

סדר התהליך להגשת שינויי דיירים

במהלך השנים ליוויתי עשרות דירות חדשות מקבלן, וגיליתי שהדרך המדוייקת ביותר להשיג את התוצאות המיטביות, היא להתחיל בפגישת ייעוץ לעיצוב הבית.

כמו בכל פרויקט תכנון ועיצוב פנים, מה שמוביל אותי בתהליך העבודה המשותף עם לקוחות הוא הקשבה לצרכים, לרצונות ולהעדפות עיצוביות. לפני שאני מכינה את פגישת הייעוץ לעיצוב פנים דירה חדשה מקבלן, אני לוקחת בחשבון את הצרכים, ההרגלים והחלומות שלכם, את לוח הזמנים העומד לרשות הגשת השינויים לדירה. שאלון לדיוק הצרכים נשלח אליכם ואני בוחנת את הריהוט שברשותכם, ואת יכולת ההבנה התלת מימדית וקריאת התכניות. כל זאת על מנת להכיר אתכם ואת הסביבה בה אתם חיים באופן מקצועי ומקיף.

פגישת הייעוץ הינה פגישה בת שלוש שעות, שלנו ביחד, ובמהלכה אנחנו מתכננים את עיצוב הפנים לדירה חדשה מקבלן, מסמנים עבורכם את כל השינויים וההזזות. בוחרים חומרי גמר ובונים יחד לוח השראה עיצובי, שינחה אותנו עד המעבר לדירה, ויעזור בבחירת האריחים, הריצוף, האסלות, הברזים, המטבח, השיש, התאורה, הריהוט, הנגרויות ועוד… בפגישת הייעוץ תקבלו טבלת אקסל מסכמת עבור עלויות שינויי הדיירים, השדרוגים המומלצים במסגרת התקציבית שלכם, ועלויות נוספות שצפויות עד המעבר אל הדירה.

לאחר פגישת ייעוץ, נתאם יום בחירות חומרי גמר.
ביום הבחירות לחומרי גמר עבור עיצוב פנים לדירה חדשה מקבלן, נגיע יחד אל ספקי הפרוייקט, לבחירת הכלים הסניטרים, הריצופים, החיפויים, הברזים, תעלות הניקוז, הפאנלים, המטבח והשיש. אל יום הבחירות נגיע עם התכניות שעבדנו עליהן בפגישת הייעוץ, עם התכנון המחודש, עם לוח ההשראה הייחודי שיצרנו עבורכם, דוגמאות השיש והריצוף שבחרתם, והחומר שהכי מתאים לחזיתות המטבח שלכם. לאחר מכן, תקבלו את כל התמונות והבחירות שלנו.

הצעות המחיר יישלחו אליכם ואליי ותוכלו לערוך השוואה ולבחור את החבילה הכי משתלמת.
עכשיו שיש לכם תכנון, שינויים נדרשים, מטבח, ריצוף וכלים סניטרים, אתם יכולים לגשת אל משרד תיאום שינויי הדיירים שעומד לרשותכם מטעם הקבלן, ולהגיש את התכניות וההזמנות שלכם.

לאחר שמתאמת שינויי הדיירים משרטטת אל קובץ האב של הבניין את השינויים שלכם, אני מבצעת בדיקה מקצועית על התכניות, נותנת הערות, ולאחר תיקון אתם חותמים על סט התכניות והוא עובר לביצוע באתר.

​המטרה שלי היא להוביל אתכם את הדרך במקצועיות ובביטחון ושתהיה לכם חוויה חיובית ונעימה בתהליך.

 

מה צריך בכדי להגיש שינויי דיירים עבור דירה חדשה מקבלן?

בכדי שצוות הביצוע באתר, יוכל לבצע את ההתאמות עבורכם בצורה המיטבית, עליכם להגיש את שינויי הדיירים טרם יציקת הדירה.
הגשת שינויי דיירים לעיצוב פנים דירה חדשה מקבלן מצריכה:

 • תכנית שינויים עבור הזזת נקודות החשמל, התאורה, המפסקים, הזנות האינסטלציה, הניקוזים, שינויים בהנמכות ופתחי מיזוג עליה נעבוד בפגישת הייעוץ.
 • הזמנת מטבח
 • הזמנת ספק סניטריה- ריצופים, חיפויים, ברזים, אסלות ומיכלי הדחה, תעלות ניקוז, אינטרפוצים, פאנלים וכו…

 

מילון המושגים לעיצוב דירה חדשה מקבלן גזור ושמור

 • מתאם|מת שינויי דיירים– שרטט|ת מטעם היזם, שמטפל בתיווך שבין הדיירים לאתר.
 • משרד שינויי דיירים– משרד חיצוני שנשכר מטעם היזם לשרטוט שינויי הדיירים, ולהעברתם לקבלן.
 • אינטרפוץ– לקוח מגרמנית, אוּנטֶרְפּוּץ הוא המערבל הפנימי למים חמים וקרים,המוצב בתוך הקיר של חדר הרחצה.
 • ספרינקלר– מתזי מים. תקן כיבוי אש מחייב התקנת מתזי מים (ספרינקלרים) בכל הדירות החדשות בבניינים מעל 14 קומות. לרוב, מתזי המים ממוקמים בסמיכות לתעלות האוויר של המזגנים. אם רכשתם דירה שבה הקבלן מעניק הכנה למזגנים בלבד, ואתם מתקינים אותם לאחר הבנייה, חשוב שתוודאו כי הספרינקלרים מבוססים על צינור שניתן יהיה להוריד לגובה תקרת ההנמכה של המזגן – לקבלת מראה אחיד.
 • הנמכות תקרה– הסתרה של מערכות תאורה, קונסטרוקציה, אינסטלציה, מיזוג או ספרינקלרים בתקרה על ידי שימוש בלוחות גבס.
 • גרילר מיזוג– אביזר המיזוג החיצוני שימוקם ביציאת מיזוג האוויר בדירתכם.
 • נאנו– טכנולוגיה המיושמת בתחום הציפויים, אשר נועדה כדי לפתח פתרונות לבעיות בעולם המודרני ולשפר את החיים שלנו באמצעות הגנה על ציפוי חומר הגלם.
 • שקע תלת פאזי- תלת פאזי הוא שקע חשמלי מיוחד אשר מותאם למוצרים ביתיים, אשר צורכים כמות גדולה יותר של חשמל (אינדוקציה, מערכת סולארית, מערכת חימום מים בגז, עמדת טעינה לרכב ועוד מצריכים שקע תלת פאזי).
 • אינדוקציה– כיריים הפועלים בשיטה שבה מתחת למשטח זכוכית ממוקמים סלילים מגנטים היוצרים אפקט של חום המתאים לסיר הבישול.
 • ספק פרוייקט- עבור הדיירים ספקי הפרוייקט הינם חברות הסניטריה, המטבחים, הדלתות, השיש והמיזוג איתן הקבלן בחר לעבוד בפרוייקט.
 • טופס 4– טופס אישור אכלוס, אחד השלבים האחרונים לקראת מסירת דירה חדשה מקבלן לבעליה. הטופס מהווה הצהרה של הרשות כי בניית המבנה הסתיימה באופן רשמי והוא בטוח ומתאים למגורים, וכן כי ניתן לחברו לתשתיות שונות כמו מים, חשמל וטלפון.
 • פוגה– פוגה הוא למעשה כינוי למרווחים בין אלמנטים שונים, במקרה שלנו, אריחים בריצוף או בקירות.
 • רובה– חומר על בסיס צמנט המיושם במרווחים (הנקראים פוגות) שבין האריחים בריצוף או בחיפוי קיר. תפקידה של הרובה הוא לאטום את החלל שבין האריחים, ולהצמידם זה לזה.
 • גרונג– גרונג הוא חיתוך שפת האריח בזווית של 45 מעלות על מנת לחבר 2 קירות בפינה. כששני אריחים שמרוצפים על קירות שונים נפגשים, הם יוצרים פינה, כאשר חותכים בזווית של 45 מעלות כל אריח, מתקבלת פינה יפה ואסתטית.
 • סרגל פינה– פרופיל גימור לקצוות האריחים, משמש באתרי בנייה בהם לא מבצעים גרונג.
  4 צול | קולטן ביוב- הקולטן הינו צינור 4 צול אנכי שעובר בכל הבניין, מנקז את הביוב, ולא ניתן לשנות את מיקומו.
 • ניקוז מזגן- ניקוז המזגנים הוא למעשה צנרת דקה יחסית שמנקזת את המים המזוקקים והמאוד נקיים שהמזגן מגיר במהלך עבודתו.

 

איך לעצב דירת קבלן?

שאלה שכרוכה בהרבה משתנים, בטעמכם האישי, בכמות דיירי הבית, העדפותיכם, אופי וצורת המחייה. עיצוב דירה חדשה מקבלן מצריך היכרות אישית, ובחינת ההעדפה העיצובית שלכם. אם זוהי הדירה הראשונה שלכם, מומלץ שתערכו שיחת תיאום ובה תגדירו תחילה את הצרכים שלכם. האם אחד מבני הזוג יעבוד מהבית? האם אתם מבשלים ומארחים הרבה? אם זוהי דירה שנייה או שלישית אתם כבר לבטח יודעים מהי חשיבות מיצוי ומיקסום הפוטנציאל של הדירה.

תכנון מקומות אחסון, מטבח נוח לתחזוקה ותפעול, שטחי עבודה מרווחים, תאורה נכונה וחכמה, הוספת שקעי טעינה, מנורות קריאה, מאווררי תקרה, הכנות למטבח חוץ, נקודות מים וחשמל למערכת השקיה במרפסת, הכנות לשקעי טעינה לרכבים חשמליים, כל אלה הם רק חלק מהתוספות שיהפכו את חייכם בבית לנוחים וקלים הרבה יותר. אין זה אומר שאתם צריכים לחשוב על הכל לבד, בעזרת ליווי מקצועי שלי, תוכלו להקיף את כל האספקטים שיש לחשוב עליהם בעיצוב פנים לדירה חדשה מקבלן.

עיצוב דירה חדשה מקבלן. צילום : אורן עמוס
עיצוב דירה חדשה מקבלן. צילום : אורן עמוס

מחלקת שינויי דיירים

דיירים שמבקשים לעשות שינויי דיירים, נדרשים לפתוח תיק שינויי דיירים בעלות ראשונית של 1500-2000 ש"ח. התשלום מתבצע מול הקבלן בעת תמחור שינויי הדיירים שאתם מגישים. זו העלות הראשונה הצפויה בהגשת שינויי דיירים.
מחלקת שינויי דיירים מעבירה את השינויים שביקשתם, אל קובץ האב של הבניין. קובץ האב הינו קובץ סופר-פוזיציה מתואם, המכיל את תכניות כלל היועצים בפרוייקט. על קובץ זה נמצאות תכניות האדריכל, המהנדס, ויועצי החשמל, האינסטלציה, המיזוג, הבטיחות, כיבוי האש, האלומיניום, ומערכות שונות המשולבות בבניית הבניין.

מחלקת שינויי הדיירים בודקת ייתכנות לביצוע כל שינויי הדיירים ואחראית להתריע במקרה של חוסר התאמה, או בצורך של תכנית יועצים נוספת עבור הדירה שלכם. בדירות חדשות מקבלן, שאינן דירות מעטפת, אין צורך בסט תכניות מלא. בפגישת ייעוץ להגשת שינויי דיירים תקבלו את כל השינויים שמחלקת שינויי הדיירים צריכה ליצוק אל קובץ האב. ובכך תחסכו עשרות אלפי שקלים על הוצאת סט תכניות ממעצבת פנים.

חוקים של קבלן "גזור ושמור"

 • הזמנת סניטריה וחיפויים תתבצע דרך ספק אחד, לא ניתן לפצל הזמנה לשני ספקים שונים".בפנינו עומדת משימה, להרכיב סל מוצרים זהה בשתי חברות שונות.
  בכדי שנוכל לערוך השוואה מדוייקת בין שניהם ולבחור בהצעה הטובה ביותר.
  בפגישת הייעוץ להגשת שינויי דיירים, נרכיב ביחד ממבחר דוגמאות של חומרים, שפה עיצובית מדוייקת עבורכם. נבחר חומרי גמר לריצוף, אריחים, ברזים, מכשירי חשמל, חזיתות מטבח ושיש.
  הליך ההיכרות המקדים דרך בחירת החומרים, הינו חשוב ליצירת פוקוס והסכמה בין בני הזוג. ומונע בלבול ותסכול רב בעת ההגעה לאולמות התצוגה ובחירת החומרים.
 • לא ניתן לשנות גוון חלונות או דלתות כניסה לדירה חדשה מקבלן.
 • דירה שנרכשה לאחר מועד תחילת ביצוע באתר, לא תאפשר ביצוע שינויי דיירים.
 • שידרוגים בגודל אריחים לריצוף או חיפוי כרוכים בתשלום של תוספת עבודה והוצאת תכנית ריצוף ופריסות אריחים.
 • שינוי אמבטיה למקלחון כרוך בתוספת תשלום.
 • לאחר יציקה, לא ניתן לבצע שינויים בממ"ד או בקירות חיצוניים.
 • כניסה לאתר תתאפשר אך ורק לספקי הפרוייקט, ספקים חיצוניים כדוגמת הנגר, המסגר, מתקין פרקטים, יוכלו להיכנס למדוד את הדירה רק לאחר מסירת הדירה לדיירים.
 • הזזת ספרינקלרים תתאפשר רק בהוצאת תכנית יועץ כיבוי אש חדשה.

עיצוב דירה חדשה מקבלן, והגשת שינויי דיירים, מצריכים ייעוץ מקצועי ומקיף. היכרותי עם פרוייקטים רבים, המומחיות שלי בשיפוצים והיכרות עם סדר ואופן הביצוע לפי סטנדרטים שונים, אלו יתרונות המעידים על נסיון של שנים. אל תתפשרו על הגשת השינויים שלכם, ועל דירת החלומות שלכם. חשוב מכל תיאום ציפיות והיכרות מקיפה עם מחירי השוק והביצוע.

לרשותי מחירון שינויי דקל לשינויי דיירים, ואוכל לייעץ לכם במדוייק ולהתאים את העיצוב המדוייק ביותר עבורכם.
בסטודיו שלי קיימת ספריית חומרים עשירה ועדכנית, שתעזור לכם לעשות סדר בבלאגן. בואו לקבל כלים ולהוציא את המיטב מהדירה שלכם. מזמינה אתכם להצטרף לקהילה של מאות לקוחות מרוצים, שחסכו עשרות אלפי שקלים וקיבלו דירה הצגה.
שלכם,
שירי שלום

עיצוב דירה חדשה מקבלן. צילום : אורן עמוס
עיצוב דירה חדשה מקבלן. צילום : אורן עמוס
כותבת המאמר: שירי שלום מעצבת פנים

נעים להכיר, אני שירי שלום, מעצבת פנים ומוצר.
מאז שאני זוכרת את עצמי, אסתטיקה ועיצוב היו חלק ממני.
היום אני מגשימה חלום ועושה מה שאני הכי אוהבת. לעצב.
כשאני לוקחת פרויקט חדש, אם זו דירה, בית, אולם תצוגה, לובי, מסעדה, ספא או מלון, הכימיה שלי ושלכם חשובה לי מהכל.
מזמינה אתכם להצטרף לחווית עיצוב סוחפת ומקצועיות חסרת פשרות.

מוזמנים לשתף:

כתבות נוספות העשויות לעניין אותך
דילוג לתוכן