הטרנדים המובילים בעיצוב פנים לשנת 2023

דף הבית » מגזין עיצוב פנים » עיצוב פנים » הטרנדים המובילים בעיצוב פנים לשנת 2023

שירי שלום מעצבת פנים

|
תוכן עיניינים

ראשית, אציין שעבורי עיצוב פנים איכותי, הוא נטול יומרות, טרנדים, והוא על זמני. האתגר האמיתי בעיצוב פנים משובח, הוא לעצב מקום שייראה נפלא גם עוד 20 שנים. הסוד טמון באחידות, בניקיון ובפרטים הקטנים. אך כמובן שלכל תקופה יש את האמירה שלה באדריכלות, כפי שהעולם משתנה, כך בכל תקופה נוצרים סגנונות עיצוב חדשים המושפעים ישירות מההתרחשות בשאר תחומי החיים שלנו.

במהלך השנים מצטרפים חומרים נפלאים שתורמים לעיצוב פנים מודרני, נקי ועל זמני. טכנולוגיות חדשות שמשפרות משמעותית את נוחות החיים בבית.

קבלו את הטרנדים המובילים בעיצוב פנים לשנת 2023:

חיפויי קירות – קיר כוח בסלון וגם בשאר חלקי הבית

יותר ויותר קירות מקבלים חיפוי ומצופים בחומרים שונים ומגוונים. יש מספר יתרונות בשימוש חיפויים שונים עבור קירות הבית, שאינם בחדר הרחצה – יצירת עומק, תחושת גודל ואחידות, מראה עשיר וייחודי. היתרון המשמעותי הוא שבאמצעות חיפוי קיר אפשר ״להעלים״ מעברים ודלתות אל חללים נוספים, ובכך לקבל מראה נקי מעוצב ומודרני.

עיצוב פנים סלון
הסתרת דלת שרותי האורחים בארונות המטבח. עיצוב פנים: שירי שלום | צילום: אורן עמוס

היצע החיפויים העצום שקיים בשוק מגיע במגוון חומרים המתאימים להתקנה על הקירות. בשנים החולפות ראינו אריחים דמויי בטון, שליכט ופורצלן. בשנים הקרובות עולם החיפויים יישאר איתנו, אך החיפויים מקבלים מקום משמעותי יותר בחומרים כבדים יותר כדוגמת שיש, אבן טבעית, נגרות וחיפויי מתכות.

ההבדל בין החיפויים השונים בא לידי ביטוי במחיר שלהם.
לכן, חשוב תחילה להגדיר תקציב ואז לבחור חיפויים שמתאימים לנו לפי מחיר למ״ר. המחירים עבור חיפויים ייחודיים בנגרות או שיש לקיר כוח בסלון, נעים סביב 850- 4000 ש״ח למ״ר.

מטבח שחור – כולם עשו מטבח שחור בשנה החולפת, מה יהיה ב- 2023?

המטבח השחור מככב בבתים גדולים ובדירות קטנות, באולמות התצוגה ובמגזינים. אין ספק שמטבח שחור הוא בחירתם של רבים כיום, והיצע החומרים בשחור גדל ומתעשר משנה לשנה. בשנתיים החולפות נעשה שימוש נרחב במטבחים שחורים עם חזיתות נאנו, בעקבות התחזוקה הקלה המובטחת בנאנו.

עיצוב מטבח שחור
חזיתות נאנו שחור, לתחזוקה קלה. עיצוב פנים: שירי שלום | צילום : אורן עמוס

כמו כן, ראינו שימוש נרחב בחזיתות סרגלי עץ שחור.
אבל, האם המטבח השחור ממשיך איתנו?
התשובה היא כן.
השחור מככב בשלל צורותיו בטבע, בחיפוי פורצלן, בעץ שחור ומתכות. מטבחים רבים מקבלים מראה מתכתי יותר, והשחור הופך להיות מושחר בברזל או אלומיניום. אפשר רק להניח שבקרוב נחזה גם בפורמייקה דמוית ברזל מושחר.

בחזרה לאמא טבע – עיצוב פנים עם גוונים טבעיים

כמו החומרים הטבעיים שחוזרים יותר אל עיצוב הבית, כך גם הגוונים הטבעיים והחמים לוקחים חלק משמעותי יותר. גווני האדמה מככבים בבדי הבוקלה הטרנדיים עבור ריפוד לספות וכורסאות, החל משמנת, אל מוקה וחום שוקולד. גווני האדמה מככבים גם בשטיחים, ואף במטבחים – בחזיתות ומשטחים. בשנה החולפת ראינו מטבחים רבים בגוון סהרה | קשמיר | חול בשילוב עץ טבעי- ליבנה, אגוז או אלון. הבחירה השנתית של צבע השנה על ידי מכון פנטון הינה viva magenta, גוון ארגמן חם מן הטבע.

גם הפריטים שמקשטים את הבית, מקבלים גימורים מחוספסים ומעובדים בעבודת יד. עולם הקרמיקה בעבודת יד יככב יותר ויותר בעיצוב הבית בשנים הקרובות.

עיצוב קיר טלוויזיה לסלון
עבודות יד מקשטות את הבית. עיצוב פנים: שירי שלום | צילום : אורן עמוס

בבתים פרטיים ובדירות עם מרפסות, נעשה שימוש נרחב בגינות הידרופוניות ובקירות ירוקים, ואפשר ממש לגדל ירקות ופירות במרפסת שלכם. המראה של הקיר הירוק מסלון הבית, נפלא. ומה יותר טוב מאשר עיצוב הבית עבור חיים איכותיים ובריאים יותר.

כולם היום מבקשים -משרד ביתי

יש לנו יותר דרישות מהבית, בפחות מ״ר.

עיצוב דירה בתל אביב
משרד ביתי בכל דירה. עיצוב פנים : שירי שלום | צילום : אורן עמוס

החיים אחרי משבר הקורונה מלמדים אותנו שיש צורך בסביבת עבודה ביתית, שקטה ומאורגנת. הדרישה למשרד ביתי עולה כמעט בכל פרויקט. אך לא תמיד מדובר בבית רחב ידיים, שמאפשר להקצות חדר שלם עבור המשרד הביתי. לעיתים יש צורך בתכנון מודולרי, המאפשר מולטי שימוש באותה פינה. למשל, משרד ביתי המשולב בפינת משפחה | משרד ביתי המתקפל לארון קיר במסדרון.

רזינה – הכי נקי שיש

הרזינה הוא שילוב מיוחד של אבקה עם שרפים מיובשים, פולימר ומים, אשר מספק חוזק ונוחות שימוש. רזינה משמשת כפתרון איכותי ונוח ליישום גם ברצפה, גם על הקירות, על תקרה ואף כציפוי על רהיטים.
המראה הנקי של הרזינה מעניק חזית חלקה ללא חריצים, ללא פוגות, ואין צורך ברובה.

חיפויים מדוקקים

הם ממשיכים איתנו בכל הכוח והאפשרויות רק גדלות. האריחים הגדולים בחדרי הרחצה, הם פתרון לכל מי שרוצה מראה נקי, נטול חיבורים בין האריחים (פוגות), המגיע במגוון עצום של אפשרויות. חברות רבות המייצרות משטחים למטבח, מתהדרות באריחים גדולים ודקים המתאימים לחדרי הרחצה שלכם.

למי שלא רוצה רזינה, ומחפש טקסטורה ייחודית, או למי שמעוניין בתקציב נמוך מהרזינה, זהו פתרון ביניים שנראה נפלא. הדבר הכי חשוב בחיפוי באריחים גדולים, הוא בעל המקצוע שמבצע את עבודת החיפוי. דרוש רצף שעובד עם אריחים גדולים ומדוקקים, יש בידיו הציוד המתאים, וצוות מיומן. עבודה עם אריחים מדוקקים היא עדינה ומצריכה דיוק וחיתוך מושלם.
המחירים למ״ר נעים סביב 400 – 1200ש״ח בהתאם לאיכות המוצר.

עיצוב מקלחון זוגי מרווח
חיפויים מדוקקים בגודל 300|100 ס״מ בחדר הרחצה. עיצוב פנים : שירי שלום | צילום : אורן עמוס
כותבת המאמר: שירי שלום מעצבת פנים

נעים להכיר, אני שירי שלום, מעצבת פנים ומוצר.
מאז שאני זוכרת את עצמי, אסתטיקה ועיצוב היו חלק ממני.
היום אני מגשימה חלום ועושה מה שאני הכי אוהבת. לעצב.
כשאני לוקחת פרויקט חדש, אם זו דירה, בית, אולם תצוגה, לובי, מסעדה, ספא או מלון, הכימיה שלי ושלכם חשובה לי מהכל.
מזמינה אתכם להצטרף לחווית עיצוב סוחפת ומקצועיות חסרת פשרות.

מוזמנים לשתף:

כתבות נוספות העשויות לעניין אותך
דילוג לתוכן